Твердопаливні котли: різновиди, переваги та особливості встановки

Одним з найпоширеніших варіантів опалення будинків і квартир є котли, що використовують вугілля, дрова та інші види твердого палива. Вони мають безліч вигод для споживача, є перевіреними пристроями.

Пропонується замовити котли на sunterm.com.ua/tverdopalyvni-kotly/, де є великий вибір обладнання.

Переваги

Котли на твердому паливі бувають різними за потужністю, і можуть забезпечити опаленням як невелику квартиру, так і величезне приміщення житлового чи виробничого призначення. Також існує безліч видів обладнання по паливу, що використовується. Є котли на вугіллі та дровах, пелетні варіанти, піролізні, з більш економною витратою горючих матеріалів та підвищеним ККД.

Для їх встановлення не потрібно тягнути газопровід або окрему лінію електричного живлення, не потрібно створювати проект і платити великі гроші за дозвіл на встановлення відповідним службам.

Котли встановлюються в підвалах, підсобних приміщеннях, пристрої невеликої потужності дозволяється розміщувати в передпокоях або кухнях.

Сучасні варіанти створюються економічними, безпечними, вони мають пристрої, що дозволяють уникати перегріву носія, закипання. Казани легко монтуються, вони мають тривалий термін роботи. Наприклад, у пелетних варіантів із бункером та автоматичною подачею сировини, автономний термін роботи може досягати 7-8 днів.

Встановлення

Насамперед вибирається котел з урахуванням необхідної потужності для опалення певного простору. Виходячи з його розмірів та ваги, вибирається місце встановлення. Потужні та важкі кріплять на спеціально створений фундамент із бетонної стяжки. Більш легкі можна монтувати на підлогу, встановлену на перекриттях із залізобетонних плит.

Визначається місце виведення продуктів згоряння. Труба повинна мати переріз не менше 150 мм і створювати необхідну тягу. Щоб домогтися цього, висновок не може мати більше двох колін під кутом 90°, рекомендується вигинати більш плавними.
Від стін відступають на 5-10 см, дерев’яні закриваються спеціальними жароміцними щитами. Аналогічно закривається дерев’яна підлога.

Топка повинна розташовуватися так, щоб забезпечити вільний підхід та зручне завантаження палива, видалення шлаку або попелу.

При підключенні до системи опалення спочатку перевіряють відсутність протікання, наявності носія в трубах, після чого запалюють котел і перевіряють швидкість нагрівання до оптимальних температур. Котел не повинен пропускати продукти згоряння, приміщення, де встановлено обладнання, що вимагає постійного припливу повітря.

Поделиться: