Матеріали для виготовлення терасної дошки та різновиди

У цій статті ми розглянемо основні види матеріалів для терасної дошки — дерево, композит та пластик, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Плануєте створити терасу або декінгову площадку на своїй ділянці, але не знаєте, який матеріал вибрати для терасної дошки? Вибір оптимального матеріалу — важливе завдання, адже від нього залежить не тільки зовнішній вигляд споруди, а й її міцність та довговічність.

Дерев’яна терасна дошка

Дерево є традиційним матеріалом для терас та декінгових площадок, яке завжди користується попитом через свою естетичну привабливість та екологічність. Дерев’яні тераси виглядають дуже природно і затишно, але вони мають деякі недоліки:

 • Вимагає регулярного догляду: з часом дерево може посіріти, тріскатися та гнити. Тому необхідно регулярно забарвлювати та імпрегнувати дерев’яну терасну дошку.
 • Міцність та довговічність дерева залежать від породи. Вибирайте тверді породи дерева, які відрізняються підвищеною стійкістю до вологи та шкідників, такі як дуб, мербау або термоаш.

Композитна терасна дошка

Композитна терасна дошка — сучасний матеріал, який отримують шляхом змішування деревної стружки, пластика та інших компонентів. Композитні тераси мають ряд переваг:

 • Довговічність та стійкість до атмосферних впливів: композитні тераси не гниють, не тріскуються та не деформуються під впливом вологи чи відмінних погодних умов.
 • Низька теплопровідність: на відміну від дерева, композитна терасна дошка не нагрівається сильно під впливом сонячного світла, тому її можна використовувати в теплих кліматичних зонах.
 • Мінімальний догляд: композитні тераси не потребують регулярного забарвлення та імпрегнування, достатньо лише мити їх водою з милом або спеціальними засобами для очищення.
 • Широкий вибір кольорів та текстур: композитні тераси можна виготовити під будь-який декор або стиль вашого будинку.

Однак, композитні тераси мають деякі недоліки:

 • Вища вартість: порівняно з деревом та пластиком, композитні тераси коштують дорожче, але вони виправдовують свою ціну довговічністю та низькими витратами на обслуговування.
 • Важчий від дерева матеріал: при монтажі композитної тераси можуть виникнути деякі складнощі через більшу вагу матеріалу.

Пластикова терасна дошка

Пластикова терасна дошка — економічний варіант для тих, хто шукає легкість у монтажі та мінімальний догляд. Переваги пластикових терас включають:

 • Водостійкість та стійкість до вологи: пластикові тераси не гниють та не вбирають вологу.
 • Легкість монтажу: пластикові тераси легші за дерево та композит, що спрощує процес їх установки.
 • Низькі витрати на догляд: пластикові тераси не потребують фарбування чи імпрегнації, достатньо просто промивати їх водою та милом для забезпечення чистоти.

Однак, пластикові тераси також мають свої недоліки:

 • Естетичні обмеження: хоча пластикові тераси доступні в різних кольорах та текстурах, вони можуть не мати такого природного вигляду, як дерев’яні або композитні тераси.
 • Менша міцність: пластикові тераси можуть бути менш стійкими до механічних пошкоджень та зносу в порівнянні з дерев’яними або композитними терасами.
 • Нестабільність розмірів: пластик може розширюватися або стискатися під впливом температурних змін, що може призвести до деформацій терасної дошки.

На закінчення, при виборі матеріалу для терасної дошки враховуйте свої індивідуальні потреби, бюджет, кліматичні умови та естетичні вподобання. Дерев’яні тераси підходять для любителів природних матеріалів та затишної атмосфери, композитні тераси — для тих, хто шукає оптимальне поєднання довговічності та зручності у догляді, а пластикові тераси — для тих, хто прагне економії та легкості в монтажі. Важливо також звернути увагу на якість продукції та дотримуватися рекомендацій виробника при монтажі та експлуатації терасної дошки.

Поделиться: