Для занять фізичними вправами вдома чи дачі було придумано безліч тренажерів. Однак найпростішим і найдоступнішим є турнік. Цей спортивний снаряд дозволяє качати різні групи м’язів, виконувати безліч вправ.
Пропонується купити турнік, обравши із великої кількості варіантів.
Види та вибір
Існує кілька варіантів спортивних снарядів залежно від можливості установки, витримуваних навантажень:
- Турник, що розміщується у дверному отворі. Він кріпиться до стін, може використовуватися тільки для вільного вису та підтягування. Є обмеження щодо навантажень, він витримує не більше 150 кг.
- Настінні кріпляться безпосередньо на вертикальну поверхню, але відходять від неї на кілька десятків сантиметрів. Також в основному використовується для вису та підтягувань. Бувають стаціонарними і доладними, проте обидва варіанти можуть кріпитися тільки до цегляних або залізобетонних стін. Різновидом може бути стельовий турнік.
- Підлогові чи наземні пристрої. Вони можуть встановлюватися в приміщенні або на вулиці, додатково кріпитися розтяжками, щоб посилити міцність. Це повноцінні спортивні снаряди, що дозволяють виконувати різноманітні вправи.
При виборі варто врахувати, як турнік буде розміщуватись, вивчити можливі умови монтажу. Спортивний снаряд повинен витримувати як вага що займається людини, а й вплив виконуваних вправ. Висота турніка повинна перевищувати зростання людини, що тренується, щоб забезпечити вис на витягнутих руках.
Встановлення
Насамперед визначається місце монтажу, варіант кріплення та розміри турніка. Після цього купується спортивний снаряд.
Турнік у дверний отвір, настінний або стельовий варіант кріпляться виключно до капітальних конструкцій, що несуть з цегли або бетону. Для цього свердляться отвори, встановлюються деталі, що утримують, які кріпляться анкерами. Метизи додатково закріплюються цементним розчином.
Турники для підлоги можуть мати широку основу, їх розміщення по площинах регулюється гвинтовими ніжками. Однак якщо окрім підтягувань та висів планується виконувати підйом переворотом, сальто, то обов’язково закріплювати ще й розтяжками.
На вулиці рекомендується закопувати в ями завглибшки не менше метра, заливати цементним розчином, після чого додатково закріплювати розтяжками.
Будь-який варіант спортивного снаряда повинен рухатися під час виконання вправ.