Для стабільного забезпечення опалювального котла потрібні рівномірні параметри електричного струму. Щоб усунути стрибки напруги, застосовується стабілізатор.
Цей пристрій ставиться на початку ланцюга, який йде на котел, і він згладжує всі крайні значення. Пропонується замовити стабілізатор на elektrokonyk.com.ua/stabilizator-naprugy-dlya-kotla, де є великий вибір приладів.
Переваги
Опалювальні котли повинні отримувати електрику з певною напругою та силою струму. Будь-який стрибок у бік підвищення або зниження цих параметрів може призвести до виходу обладнання з експлуатації. У період морозів це загрожує великими проблемами.
Стабілізатор дозволяє виключити перепади напруги, які можуть бути згубними.
Опалювальні котли використовуються у приватному секторі, для обігріву будинків та котеджів. У таких місцях можуть включати зварювання або промислові верстати. Це різко знижує напругу та негативно впливає на електричні ланцюги опалювального пристрою. Стабілізатор дозволяє вмить виправити ситуацію, повернути параметри до потрібних рівнів.
Види та вибір
Існують такі варіанти стабілізаторів напруги:
- Релейні мають механічне перемикання вторинних обмоток. Процес відбувається швидко, виключається утворення іскор, хоча під час дії чується характерний звук спрацьовування реле.
- Симисторні, або тиристорні пристрої за своїм способом дії аналогічні релейним, але як перемикаючі системи використовуються електронні вузли на напівпровідниках.
- Інверторні застосовують принцип подвійного перетворення. Спочатку вхідний змінний струм перетворюється на постійний, потім за допомогою спеціальних пристроїв формується стабільний змінний струм з плавною синусоїдою. Процес відбувається миттєво, відсутні затримки. Це найдорожчий та надійний вид стабілізаторів.
При виборі враховується потужність котла. Стабілізатор підбирають так, щоб його потужність була більшою вдвічі. Це дає необхідний гарантований запас безпеки системи.
Найчастіше купуються і монтуються настінні варіанти подібних приладів, хоча вони можуть мати підлогову установку. Все залежить від площі та конфігурації приміщення, матеріалу стін та підлоги, місця встановлення стабілізатора.
Всі побутові котли є однофазними, тому стабілізатор підбирається відповідного типу. Важлива наявність гарантії та її тривалість, ім’я виробника приладу.