Вид на проживання – документ, що дозволяє іноземному громадянину перебувати на території іншої держави, не стикаючись з перешкодами в робочій діяльності.
Такий документ передбачає наявність багатьох прав громадян обраної держави. Сьогодні пропонуємо розібратися з тим, як оформити посвідку на проживання в Україні. Для уточнення всіх даних, слід отримати більш інформації на https://entire.com.ua/uk/services/posluhy-z-mihratsiinoho-prava/449-otrimannya-posvidki-na-postijne-prozhivannya.html.
Особливості
Приступаючи до оформлення посвідки на проживання в Україні, іноземний громадянин повинен отримати дозвіл на імміграцію. Видається такий документ всього на 1 рік, отже, іммігрант повинен встигнути підготувати перелік необхідної документації і подати її на оформлення посвідки на проживання.
Щоб отримати документ в Україні, достатньо звернутися до Державної міграційної служби за місцем прописки. Іноземцям же слід відкрити візу D-категорії і звернутися в консульство своєї батьківщини. Тільки після прибуття на територію України громадянин готує перелік документів і подає їх до ДМС.
Документи
Щоб отримати посвідку на проживання, необхідно підготувати перелік документів:
- Заява встановленого зразка.
- Паспорт і його копію.
- Переклад документа, завірений нотаріусом.
- Копія візи.
- Копія імміграційного дозволу.
- Чек про оплату мита.
- Чек про оплату адміністративного збору.
- Фото.
- Копія ІПН.
Коли документи будуть подані, заявнику доведеться почекати 7 робочих днів. При позитивному рішенні громадянину оформлять посвідку на проживання України. Однак в такому випадку йому необхідно негайно пройти реєстрацію постійного місця проживання (на дану процедуру виділяється 1 місяць).
Обмін документа
Якщо у документа закінчився термін його дії, іммігранту необхідно обміняти документ. Така процедура може знадобитися і в тому випадку, якщо громадянин досяг віку 25 або 45 років, або змінив основні дані, наприклад, прізвище, або в записах були виявлені неточні дані. Обмін може бути проведений і в тому випадку, якщо документ був пошкоджений, або загублений.
Незалежно від причини, подача документів на обмін повинна здійснюватися не пізніше, ніж через 30 днів з моменту появи підстав для заміни документа. При цьому, подавати документи рекомендується не пізніше, ніж через 15 днів до закінчення терміну дії посвідки на проживання.
Щоб отримати документ без відмов і проблем, бажано заздалегідь звертатися до досвідчених юристів.